Veselīgs dzīves veids

Aprīlī mūsu skolā norisinājās sarunas puišiem un meitenēm atsevišķi, lai pārrunātu mūsdienās tik aktuālās tēmas par veselīgu dzīves veidu, sportiskām aktivitātēm, diētām, steroīdiem, pārspīlētām prasībām, savu identitāti un uzturu!

Tik dažāda ir pieejamā informācija par to, kas ir pareizs, kā pareizi vingrot, ēst, izskatīties! Pusaudžu vecums jau tā ir sarežģīts, tāpēc lai ieviestu vismaz nelielu skaidrību notika tiešsaistes saruna 7.-9. klašu meitenēm kopā ar sporta skolotāju Judīti Strodi, kas pati ir fitnesa trenere un izbijusi fitnesa sacensību dalībniece, pieredze un zināšanas par ēšanas paradumiem un sportošanu ir lielas. Dāmas kopīgi pārrunāja un aprēķināja kalorijas dažādām dienām un ēdieniem, lai katra diena būtu enerģijas pilna, veidojot balansu starp sportošanu un uztura paradumiem.

Savukārt puiši savus ēšanas un sportošanas paradumus pārrunāja ar vieglatlētu un uztura speciālistu Jāni Leiti, kurš šobrīd ir tālu prom no Latvijas, bet mūsdienu tehnoloģijas dod iespēju satikties, lai kur atrastos. Pārrunātas tēmas par steroīdiem un enerģijas dzērieniem, kā arī puišu organismam nepieciešamajām uzturvielām.

Kopīgi esam nonākuši pie secinājumiem, ka diēta nav pusaudžu vecumposmam atbilstoša un svarīgi ievērot veselīga uztura pamatprincipus:

  • pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs;
  • pietiekošs šķidruma (galvenokārt ūdens) daudzums;
  • ēšanas paradumi, kas nodrošina:
  • - pietiekamu, bet mērenu uzturvielu uzņemšanu;
    - apzinātu un nesasteigtu ēšanas procesu;
    - regulāru un nenovēlotu ēdienreižu rutīnu;

    Veselību visiem!