Sarkangalvīte un vilks

Latvijas skolas soma projekta ietvaros skolēniem no 4. – 7. klasei bija iespēja redzēt Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Sarkangalvīte un vilks”, kuras režisors ir Elmārs Seņkovs.

Skolēniem ne vien bija jānoskatās izrāde, bet arī jāizpilda uzdevumi dažādos mācību priekšmetos, piemēram, teātra mākslā, literatūrā, mūzikā, vizuālajā mākslā, tādejād radās starppriekšmetu saikne.

Skolēnu pārdomas par izrādi.

Markuss: “Man vislabāk izrādē patika, tās ideja un doma, jo autori bija izdomājuši tik interesantu izrādi.”

“Man izrādē patika viss, jo viss bija izcili izplānots un smieklīgs,“ Alise.

Grieta:” Es domāju, ka tēlu kostīmi bija amizanti. Interesantas likās meža parlamenta maskas, kostīmi bija ļoti skaisti un pārdomāti, manuprāt, tas bija ļoti svarīgi lugā, jo ļoti izcēla tēlus. Tā pat man arī patika, ka man izrādē, ka vecmāmiņa un Sarkangalvīte tika ārā no vilka vēdera. Tas likās ļoti sirsnīgi. Man patika arī beigas, kad Sarkangalvīte izglāba vilku no nāves, jo vilkam ir liela, laba un mīļa sirds.

Kristers: “Man izrādē vislabāk patika epizode, kur Sarkangalvīte ar Vecmāmiņu nonāca vilka vēderā. Epizodē bija izdomāts ļoti interesants veids, kā attēlot Vilka vēderu. Interesanti bija arī tas, ka tika izveidota sirds dekorācija un Vilka sirds bija lielāka par Sarkangalvīti un Vecmāmiņu.

Filips: “Man patika meža iemītniekiem, jo viņiem katram ir sava personība. Var redzēt, cik daudz darba izrādes režisors ir ielicis šajā izrādē.”

Jānis: “Izrādes scenogrāfija bija skaista. Man ļoti patika, ka mainoties norises vietai, dekorācijas ir mobilas, tika nomainītas ar pacēlāja palīdzību. Mana mīļākā daļa scenogrāfijā bija Vecmāmiņas māja, jo tas izskatījās tik labi. Mazs kalniņš pēkšņi kļuva par Vecmāmiņas mājas jumtu.”

Beatrise: “Man vislabāk patika meža parlamenta likumu apspriešana, jo varēja pasmieties par to, ka tieši tā izdomā likumus arī mūsu Latvijas parlaments.”

Iespējams, ka skolēnu atsauksmes par izrādi, ieinteresēs arī tevi noskatīties šo izrādi.

Foto: publicitātes materiāli.