Pašvaldības policija rūpējas par drošību

Vestes

Carnikavas pašvaldības polcija, rūpējoties par mūsu visu drošību 1.-4. klašu skolēniem ir izdalījusi atstarojošās vestes un atgādina, ka tuvojoties ziemai no rītiem strauji paliek tumšāks, tādēļ vēršam uzmanību velosipēdu vadītajiem un viņu vecākiem. Par velosipēdu vadītajiem noteikto papildu prasību pārkāpšanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu no divām līdz sešām naudas soda vienībām (10-30 EUR).  Satiksmes noteikumi nosaka, ka braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam abos tā sānos, riteņu abās pusēs, jābūt aprīkotam ar gaismas atstarotājiem, priekšpusē jābūt aprīkotam ar baltu atstarotāju, bet aizmugurē ar sarkanu atstarotāju, kā arī priekšpusē jādeg baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē – sarkanas gaismas lukturim. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēda vadītājam jābūt tērptam atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

Informējam, ka vecāki ir atbildīgi par savu bērnu drošību un Bērnu tiesību aizsardzības likums nosaka, ka par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu ir paredzēta atbildība no brīdinājuma līdz četrdesmit divām naudas soda vienībā (līdz 210 EUR).

Carnikavas pašvaldības policija jau veic preventīvos pasākumus par satiksmes noteikumu ievērošanu, taču iestājoties diennakts tumšajam laikam par konstatētajiem velosipēdu vadītāju pārkāpumiem un velosipēdu aprīkojuma neatbilstību likumā noteiktajām prasībām, tiks uzsākti administratīvie procesi.