Septembra ekskursijas

Mūsu skolā ir noslēdzies ekskursiju laiks. Esam apskatījuši jaunas vietas, guvuši pieredzi, kas pavadīs mūs visa mācību gada garumā.

Rūpējoties vienam par otru, dabu, apkārtnes iepazīšanu un jauniem iespaidiem, daudzas klases, lai nonāktu vēlamajā galapunktā, izmantoja sabiedrisko transportu, arī sākumskolas posmā, skolēni ar vilcienu devās līdz Mangaļiem un pastaigā nonāca Rīgas Zooloģiskajā dārzā, kur veicot dažādus uzdevumus, piemēram, foto orientēšanos Zoodārza teritorijā, uzzināja daudz jaunus faktus par dzīvnieku un to mazuļu dzīvi un īpašībām.

Mūsu visjaunākie skolēni, Līgatnes iepazīšanu sāka ar Dabas taku apmeklējumu - 5 km pastaiga pa kalniem un lejām, ceļā aplūkojot dažādus meža dzīvniekus. Apmeklēja Amatu māju, kurā tika novadīta radoša nodarbība par rotu/piekariņu u.c. lietu darināšanu no dabas materiāliem. Pabijām Siguldā un Tērvetē, vieta ļoti piemērota bērniem un ģimenēm, bērni bija emociju pārpildīti un apmierināti ar ekskursiju, negribēja tik ātri mājās braukt.

Vairākas klases devās ekskursijā pārvarēt bailes uz Mangaļsalu, kur biedrība "Piedzīvojumu gars" rīkoja klases saliedēšanas pasākumu, piedzīvojumu spēli "Sadzīvo un izdzīvo". Pamatuzdevums klasēm bija sadarbība, jāizstrādā stratēģija un jāatbalsta vienam otru. Dodoties tumšajā bunkurā ar aizsietām acīm bija gan jautri, gan bailīgi. Likās aizraujoši, uzvelkot gāzmasku, doties iekšā ar dūmiem pilnā bunkurā, lai atšifrētu vārdu, ja pilnīgi neko nevar redzēt un, iznākot ārā, viss jau ir aizmirsies. Ekskursijas laikā vairākas reizes bija jāglābj pasaule! Viss mierīgi, mēs laimīgi un pasaule tika glābta!